ПРАТ "Племсервіс"

Код за ЄДРПОУ: 00703351
Телефон: 05365 34344
e-mail: plemservis@emitent.net.ua
Юридична адреса: 39071 смт Градизьк вул. Київська, 89 Глобинського р-ну, Полтавської обл.
 
Дата розміщення: 23.04.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Вiдкрите акцiонерне товариство "Племсервiс" створено на базi Градизького племпiдприємства в груднi 1996 року. В груднi 1996 року шляхом приватизацiї Градизького племпiдприємства було створено Вiдкрите акцiонерне товариство "Племсервiс", про що було видане свiдоцтво № 83 вiд 27.12.1996 року, видане нове свiдоцтво №586122, номер запису до ЄДР 15611200000000188. Важливих подiй розвитку ( в тому числi злиття, подiлу, приєднання, перетворення, видiлу) в звiтному роцi не було. Загальними зборами акцiонерiв 28.10.2011 року було прийнято рiшення про змiну найменування вiдкритого акцiонерного товариства "Племсервiс" на публiчне акцiонерне товариство "Племсервiс" вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Органiзацiйна структура пiдприємства виглядає таким чином - свинарники, пiдсобне господарство по вирощуванню кормiв та адмiнiстрацiя. Фiлiй, дочiрнiх пiдприємств iнших вiдокремлених пiдпроздiлiв немає. Змiн в органiзацiйнiй структурi не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу - 18 осiб. Середня численнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - 1 особа. Чисельнiсть працiвникiв якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня,тижня) - 3 особи. Фонд оплати працi за 2013 р. складає 336 тис.грн., що на 95 тис.грн. менше в порiвняннi з попереднiм перiодом. Кадрова програма емiтента,спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї її працiвникiв операцiйним потребам емiтента визначена у внутрiшнiх нормативних документах .
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Товариство не входить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Товариство не проводить спiльної дiяльностi з iншими установами, пiдприємствами, органiзацiями.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї Товариства з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не надходило.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Основним видом дiяльностi компанiї є сiльськогосподарське виробництво. Виробнича база знаходиться в смт Градизьк вул. Київська, 89.
Головним напрямком дiяльностi є вирощування племiнних свиней. Власна продукцiя рослинництва використовується для вiдгодiвлi поголiв'я.
Облiкова полiтика пiдприємства в перевiряємому перiодi здiйснювалась згiдно наказу керiвника № 1 вiд 03.01.2012 р. Облiкова полiтика в 2013 роцi не змiнювалася.
Вiдповiдно до положень облiкової полiтики ведення бухгалтерського облiку
забезпечено згiдно вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову
звiтнiсть в Українi" та розроблених у вiдповiдностi з ним нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку.
За концептуальну основу складання та подання фiнансової звiтностi пiдприємства, починаючи з 01 сiчня 2012 року прийнято мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi ( надалi МСБО та МСФЗ). Складання фiнансової звiтностi за МСФЗ здiйснено шляхом її трансформацiї у вiдповiдностi з правилами, опублiкованими Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку.
Пiдприємство подає звiтнiсть за 2013 рiк за МСФЗ не вперше.
Складовою аудиту фiнансової звiтностi є огляд облiкової полiтики та iнших пояснювальних записок, - що в цiлому забезпечують визначення вiдповiдностi iнформацiї, поданої у звiтностi, таким критерiям, як доречнiсть та надiйнiсть.
Фiнансовi звiти було пiдготовлено на основi iсторичної собiвартостi, крiм переоцiнки окремих класiв основних засобiв, незавершеного будiвництва, перекласифiкацiї малоцiнних активiв на оборотнi та необоротнi, здiйснення оцiнки бiологiчних активiв за справедливою вартiстю, змiна оцiнок iнших активiв та зобов'язань.
Межа суттєвостi встановлена в сумi 1000 грн. до всiх суттєвих статей фiнансової звiтностi.
Українська гривня є функцiональною валютою та валютою подання. Округлення - до тисячi гривень.
Сезоннiсть виробництва в основному стосується рослинництва. Значнi витрати на збiр врожаю, переробку та пiдготовку рiллi на наступний виробничий сезон вiдбуваються в четвертому кварталi. Тому на кiнець року пiдприємство має активи у виглядi незавершеного виробництва у рослинництвi.
Операцiй в iноземнiй валютi товариство не здiйснює.
Увесь обсяг виручки вiд реалiзацiї отримано вiд продажiв продукцiї на внутрiшньому ринку України.
Визнання, класифiкацiя та оцiнка активiв товариства станом на 31 грудня 2013 р. проведена об'єктивно i вiдповiдає таким критерiям: iснує ймовiрнiсть отримання майбутнiх економiчних вигод, оцiнка активiв може бути достовiрно визначена.
Основнi засоби.
Об'єкти основних засобiв, придбанi до 01 сiчня 2013 року, вказанi по вартостi придбання (введення в експлуатацiю), з урахуванням суми накопиченої амортизацiї та суми втрат вiд зменшення корисностi.
Незалежна оцiнка з метою визначення справедливої вартостi об'єктiв основних засобiв на 01 сiчня 2013 року - не проводилась.
Об'єкти основних засобiв, придбанi пiсля 01 сiчня 2013 року, вiдображенi за початковою вартiстю,зменшеною на суму акумульованої амортизацiї за перiод та на суму збитку вiд зменшення корисностi. Вартiсть активiв , створених власними силами, включає вартiсть матерiалiв,прямих витрат на оплату працi, та вiдповiдної частки накладних витрат.
У фiнансовiй звiтностi статтi основних засобiв деталiзовано за класами вiдповiдно до МСБО 16.
Нематерiальнi активи, що придбанi пiдприємством та мають обмежений строк корисного використання, складаються в основному з комп'ютерного програмного забезпечення i вiдображаються в облiку за початковою вартiстю, зменшеною на суму накопиченої амортизацiї та суму збитку вiд зменшення корисностi.
Для формування звiтностi за статтями бiологiчних активiв, сiльськогосподарської продукцiї на час збирання урожаю та державних грантiв використовується МСБО 41.
Племiнний фонд ( свиноматки, хряки), а також тварини на вiдгодiвлi - вiдносяться до бiологiчних активiв.
Оцiнка запасiв для формування фiнансової звiтностi за МСФЗ здiйснена вiдповiдно до МСБО 2.
Iншi запаси ( матерiали, запчастини, МШП) у фiнансовiй звiтностi оцiнюються за меншою з двох величин: собiвартiсть або чиста вартiсть реалiзацiї, що вiдповiдає МСФЗ 2 "Запаси".
Вибуття запасiв при вiдпусканнi запасiв у виробництво та при вiдпуску продукцiї у реалiзацiю оцiнюється за методом ФIФО.
Оцiнку дебiторської заборгованостi для складання фiнансової звiтностi проведено у вiдповiдностi з вимогами МСБО 1: дебiторська заборгованiсть вiдображається у балансi за справедливою вартiстю. При розкриттi iнформацiї наводиться iсторична вартiсть i сума коригування до справедливої вартостi (нарахованого резерву).
Грошовi кошти та їх еквiваленти включають грошовi кошти на поточних рахунках та в касi.
Для нематерiальних активiв , якi мають необмежений строк корисного використання або ще непридатнi до використання, вiдновлювальна вартiсть визначається на кожну звiтну дату.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними вiдами дiяльностi товариства є свинарство, вирошування зернових культур (розведення елiтних пород свиней та продукцiї рослинництва (кормових сортiв).
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Довгостроковi бiологiчнi активи: Продуктивна худоба залишок на 01.01.2010р. 120 тис.грн., надiйшло за 2010 рiк 69 тис.грн. Вибуло за 2010 рiк 69 тис.грн. Залишок на 31.12.2010 року 120 тис.грн. Тварини на вирощуваннi та вiдгодiвлi Залишок на 01.01.2010 рiк 255 тис.грн, надiйшло за 2010 рiк 991 тис.грн., вибуло за 2010 рiк 1016 тис.грн., залишок на 31.12.2010 року 230 тис.грн. Разом: залишок на 01.01.2010 рiк 375 тис.грн, Надiйшло за 2010 рiк 1060 тис.грн., вибуло за 2010 рiк 1085 тис.грн., залишок на 31.12.2010 року 350 тис.грн. Довгостроковi бiологiчнi активи: Продуктивна худоба залишок на 01.01.2011р. 120 тис.грн., надiйшло за 2011 рiк 80 тис.грн. Вибуло за 2011 рiк 49 тис.грн. Залишок на 31.12.2011 року 151 тис.грн. Тварини на вирощуваннi та вiдгодiвлi Залишок на 01.01.2011 рiк 230 тис.грн, надiйшло за 2011 рiк 1072 тис.грн., вибуло за 2011 рiк 980 тис.грн., залишок на 31.12.2011 року 322 тис.грн. Разом: залишок на 01.01.2011 року 350 тис.грн, Надiйшло за 2011 рiк 1152 тис.грн., вибуло за 2011 рiк 1029 тис.грн., залишок на 31.12.2011 року 473 тис.грн.
В 2012 роцi надiйшло основних засобiв на суму 269 тис.грн. це машини та обладнання - 265,0 тис.грн та iнструменти, прилади, iнвентар - 4,0 тис.грн.; Основних вiдчужень основних засобiв в 2012 роцi небуло.
В 2013 роцi надiйло Основних засобiв по групi машини та обладнання в сумi 201 тис.грн. Основних вiдчужень Основних засобiв в 2013 роцi не було.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афiлiйованими особами, мiж емiтентом i вищевказаними особами протягом звiтного року вiдсутнi.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Об'єкти основних засобiв, придбанi до 01 сiчня 2012 року, вказанi по вартостi придбання (введення в експлуатацiю), з урахуванням суми накопиченої амортизацiї та суми втрат вiд зменшення корисностi.
Незалежна оцiнка з метою визначення справедливої вартостi об'єктiв основних засобiв на 01 сiчня 2013 року - не проводилась.
Об'єкти основних засобiв, придбанi пiсля 01 сiчня 2013 року, вiдображенi за початковою вартiстю. Вартiсть активiв , створених власними силами, включає вартiсть матерiалiв,прямих витрат на оплату працi, та вiдповiдної частки накладних витрат.
Якщо об'єкт складається iз частин,якi мають рiзний строк корисного використання, то кожна з цих частин визнається в облiку як окремий об'єкт основних засобiв.

Орендованi основнi засоби.
Орендованих основних засобiв, крiм оренди земельних паїв та земельних дiлянок у пiдприємства - немає. Вся оренда вважається оперативною. Об'єкти оренди на балансi компанiї - не значаться.
Подальшi витрати.
Витрати на замiщення компонента об'єкта основних засобiв,який вiдображається в облiку як окремий об'єкт, капiталiзуються, а вартiсть вилученого компонента списується на витрати перiоду. Всi iншi подальшi витрати капiталiзуються тiльки у тому випадку,якщо вони збiльшують майбутнi економiчнi вигоди вiд використання об'єкта основних засобiв.
Амортизацiя.
Амортизацяя нараховується прямолiнiйним методом протягом усього строку корисного використання кожного окремого активу. Нарахування амортизацiї починається з моменту придбання активу або з момента його готовностi до використання.
Прийнятi строки корисного використання основних засобiв наступнi:

Будiвлi, споруди 20-50 рокiв
Виробниче обладнання 10-20 рокiв
Меблi та офiсне обладнання 3-5 рокiв
Транспортнi засоби 5-10 рокiв
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Серед iстотних проблем, якi впливають на дiяльнiсть ПАТ є такi: - несплатоспроможнiсть клiєнтiв, - недостатнiсть грошових коштiв, - великий податковий тиск, - знос основних засобiв, - недостатнiсть коштiв для пiдвищення заробiтної плати працiвникам.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Товариство в звiтному роцi не сплачувало штрафiв за порушення чинного законодавства.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Пiдприємство фiнансує свою дiяльнiсть за рахунок власних обiгових коштiв. Надходжень з бюджетiв рiзних рiвнiв не було.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду пiдприємство не має укладених, але не виконаних договорiв.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Планується розширення виробництва, погашення як дебiторської так i кредиторської заборгованостей.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; За звiтний перiод дослiджень та розробок товариство не проводило.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судових справ не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. д/в