ПРАТ "Племсервіс"

Код за ЄДРПОУ: 00703351
Телефон: 05365 34344
e-mail: plemservis@emitent.net.ua
Юридична адреса: 39071 смт Градизьк вул. Київська, 89 Глобинського р-ну, Полтавської обл.
 
Дата розміщення: 21.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПРИМІТКИ ДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА РІК СТАНОМ НА 31 ГРУДНЯ 2016 РОКУ
(в тис. грн.)

1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Публічне акціонерне товариство "Племсервіс" (далі "Товариство") є юридичною особою, створеною відповідно до законодавства України. Публічне акціонерне товариство "Племсервіс", зареєстроване Глобинською районною державною адміністрацією 27.12.1996р. за №1 1561 120 0000 000188.
Товариство безпосередньо здійснює такі основні види господарської діяльності:
- Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур
- Допоміжна діяльність у тваринництві
- Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин
- Оптова торгівля живими тваринами
- Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами
Юридична адреса Товариства - 39071, Полтавська область, Глобинським район, смт Градизьк, вулиця Київська, будинок 89.
Функціональною валютою звітності є гривня. Звітність складена в тисячах гривень.
За всі звітні періоди, закінчуючи роком, що завершився 31 грудня 2011 року, Товариство готувало фінансову звітність відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку України. Надалі фінансова звітність складається відповідно до МСФЗ.
2. ОСНОВИ ПІДГОТОВКИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Заява про відповідність
Фінансова звітність ПАТ "Племсервіс" підготовлена у відповідності з вимогами Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності (далі - МСФЗ).
Фінансова звітність Товариства є фінансовою звітністю загального призначення, яка сформована з метою достовірного подання фінансового стану, фінансових результатів діяльності та грошових потоків Товариства для задоволення інформаційних потреб широкого кола користувачів при прийнятті ними економічних рішень.
Концептуальною основою фінансової звітності Товариства за рік, що закінчився 31 грудня 2016р., є Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ), включаючи Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) та Тлумачення (КТМФЗ,ПКТ), видані Радою з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (РМСБО), в редакції чинній на 01 січня 2016 року, що офіційно оприлюднено на веб-сайті Міністерства фінансів України.
Підготовлена Товариством фінансова звітність чітко та без будь-яких застережень відповідає всім вимогам чинних МСФЗ з врахуванням змін, внесених РМСБО станом на 01 січня 2016, дотримання яких забезпечує достовірне подання інформації в фінансовій звітності, а саме, доречної, достовірної, зіставної та зрозумілої інформації.
При формуванні фінансової звітності Товариство керувалося також вимогами національних законодавчих та нормативних актів щодо організації і ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, які не протирічать вимогам МСФЗ.

МСФЗ, які прийняті, але ще не набули чинності.
В складі МСФЗ, офіційно наведених на веб-сайті Міністерства фінансів України, оприлюднено стандарт МСФЗ 14 "Відстрочені рахунки тарифного регулювання", який набуває чинності 01 січня 2018 року.
За рішенням Товариства МСФЗ 14 "Відстрочені рахунки тарифного регулювання" до дати набуття чинності не застосовується. Дострокове застосування цього стандарту не вплинуло би на фінансову звітність Товариства за період, що закінчується 31 грудня 2016, оскільки Товариство не входить в сферу дії цього стандарту.


Основа складання фінансової звітності
Ця фінансова звітність була підготовлена відповідно до принципу оцінки за первісною (історичною) вартістю.
Припущення про безперервність діяльності
Фінансова звітність Товариства підготовлена виходячи з припущення безперервності діяльності, відповідно до якого реалізація активів і погашення зобов'язань відбувається в ході звичайної діяльності. Фінансова звітність не включає коригування, які необхідно було б провести в тому випадку, якби Товариство не могло продовжити подальше здійснення фінансово-господарської діяльності відповідно до принципів безперервності діяльності.
Рішення про затвердження фінансової звітності
Фінансова звітність Товариства затверджена до випуску (з метою оприлюднення) головою правління Товариства 17 лютого 2017 року. Ні учасники Товариства, ні інші особи не мають права вносити зміни до цієї фінансової звітності після її затвердження до випуску.
Звітним періодом, за який формується фінансова звітність, вважається календарний рік, тобто період з 01 січня по 31 грудня 2016 року.
Функціональна валюта та валюта подання
Фінансова звітність представлена в українській гривні, що є функціональною валютою Товариства. Вся фінансова інформація, представлена в українських гривнях, округляється до найближчої тисячі, якщо не вказано інше.
Операції в інших валютах розглядаються, як операції в іноземній валюті. Операції в іноземній валюті спочатку відображаються у функціональній валюті за курсом НБУ, що діє на дату здійснення операції.
Припущення щодо функціонування компанії в найближчому майбутньому
Фінансова звітність була підготовлена виходячи з припущення, що Товариство буде продовжувати свою діяльність як діюче підприємство в осяжному майбутньому, що передбачає реалізацію активів та погашення зобов'язань у ході звичайної діяльності.
При цьому слід зазначити, що на дату затвердження звітності, Товариство функціонує в нестабільному середовищі, що пов'язано з наслідками світової економічної кризи. Стабілізація економічної ситуації в Україні буде значною мірою залежати від ефективності фіскальних та інших заходів, що будуть здійснюватися урядом України. У той же час не існує чіткого уявлення того, яких заходів вживатиме уряд України для подолання кризи. У зв'язку з відсутністю чіткого плану заходів уряду по виходу з кризи неможливо достовірно оцінити ефект впливу поточної економічної ситуації на фінансовий стан Товариства. В результаті виникає невизначеність, яка може вплинути на майбутні операції, можливість відшкодування вартості активів Товариства та здатність Товариства обслуговувати і платити за своїми боргами в міру настання термінів їх погашення. Дана фінансова звітність не включає ніяких коригувань, які можуть мати місце в результаті такої невизначеності. Про такі коригування буде повідомлено, якщо вони стануть відомі та зможуть бути оцінені.

Застосування нових стандартів та інтерпретацій
При підготовці фінансової звітності за рік, що закінчився 31 грудня 2016 року, Товариство застосувало всі нові та переглянуті стандарти та інтерпретації, які мають відношення до її операцій та є обов'язковими для застосування при складанні звітності, починаючи з 1 січня 2016р. Застосування доповнень та змін до стандартів та інтерпретацій, не призвело до будь-якого впливу на облікову політику, фінансовий стан чи результати діяльності Товариства.
Дата переходу до МСФЗ
До 31.12.2011 року Товариство вело бухгалтерський облік і подавало фінансову звітність згідно з Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, затвердженими Міністертво фінансів України, та по іншим правилам і нормам, встановленим українським законодавством. У зв'язку з тим, що в Україні законодавчо передбачена обов'язковість подання публічними акціонерними товариствами фінансової звітності, складеної відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), Товариство з 01 січня 2012 року перейшло на облік та фінансову звітність, основою яких є МСФЗ.
3. ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ

Основні засоби.

Основні засоби ПАТ "Племсервіс" враховуються і відображаються у фінансовій звітності товариства відповідно до МСБО 16 "Основні засоби".

Відповідно до пункту 9 МСФЗ 16, Товариство самостійно визначає одиницю оцінки для визнання кожного об'єкта основних засобів, стверджуючи рішення внутрішніми організаційно-розпорядчими документами.
Основними засобами визнаються матеріальні активи товариства, очікуваний строк корисного використання яких більше одного року. Первісна вартість визначається залежно від класу і перевищує 6000,00 грн., які використовуються в процесі виробництва, надання послуг, здавання в оренду іншим особам, для здійснення адміністративних функцій.

Облік основних засобів ПАТ "Племсервіс" ведеться по кожному об'єкту, які підлягають об'єднанню в класи основних засобів залежно від виду і способу використання.

Активи з вартістю до 6000,00грн., термін експлуатації яких перевищує один рік, враховуються по кожному об'єкту на балансовому рахунку 112 "Малоцінні необоротні матеріальні активи". Амортизація активів у періоді придбання в бухгалтерському та податковому обліку нараховується у розмірі 100 відсотків вартості та обліковується на рахунку 132 "Знос необоротних матеріальних активів". Обороти по рахунку 112 і 132 не відображаються у Формі № 1 Баланс.

Придбані основні засоби оцінюються за собівартістю, які включає в себе вартість придбання і всі витрати, пов'язані з доставкою і доведенням об'єкта до експлуатації.
На дату переходу на МСФЗ, що знаходяться на балансі об'єкти основних засобів, які відповідають критеріям визнання активу, оцінюються за собівартістю, що включає ціну придбання і витрати, безпосередньо пов'язані з введенням об'єктів в експлуатацію.

Ліквідаційна вартість - це сума коштів, яку Товариство очікує отримати за актив при його вибутті після закінчення строку його корисного використання, за вирахуванням витрат на його вибуття. У разі якщо ліквідаційну вартість об'єктів основних засобів оцінити не представляється можливим або вона не істотна за сумами, ліквідаційна вартість встановлюється рівною нулю.

Строк корисного використання за групами однорідних об'єктів основних засобів визначається комісією з приймання основних засобів і затверджується головою правління ПАТ "Племсервіс". Строк корисного використання основних засобів переглядається щорічно за результатами річної інвентаризації.

Строк корисного використання об'єктів основних засобів, отриманих в лізинг, встановлюється рівним терміну дії договору лізингу (строку сплати лізингових платежів).

Нарахування амортизації по об'єктах основних засобів, проводиться прямолінійним способом, виходячи з терміну корисного використання цього об'єкта. Нарахування амортизації основних засобів починається з місяця, наступного за датою введення в експлуатацію. У відповідність з п.61 МСФЗ 16 метод амортизації переглядається щорічно за результатами річної інвентаризації. Така зміна відбивається як зміна в обліковій оцінці з МСФЗ 8.

Витрати на обслуговування, експлуатацію та ремонт основних засобів списуються на витрати періоду в міру їх виникнення. Вартість істотних оновлень (поліпшень) і вдосконалень основних засобів капіталізується. Якщо при заміні одного з компонентів складних об'єктів основних засобів виконані умови визнання матеріального активу, то відповідні витрати додаються до балансової вартості складного об'єкта, а операція по заміні розглядається як реалізація (вибуття) старого компонента.

Відповідно до законодавства України земля, на якій ПАТ "Племсервіс" здійснює свою діяльність, є власністю держави, в балансі товариства не відображається. У подальшому, у разі придбання землі, вона буде відображатися у фінансовій звітності за вартістю придбання.

На дату звітності використовувати для оцінки основних засобів - облік за первісною вартістю.

У разі наявності факторів знецінення активів відображати основні кошти за мінусом збитків від знецінення згідно МСБО 36 "Зменшення корисності активів".

Основні засоби, призначені для продажу, та відповідають критеріям визнання обліковуються відповідно до МСФЗ 5.

Нематеріальні активи.

Нематеріальні активи Товариства враховуються і відображаються у фінансовій звітності згідно МСБО 38 "Нематеріальні активи".

Нематеріальними активами визнаються контрольовані Товариством немонетарні активи, які не мають матеріальної форми, можуть бути ідентифіковані окремо від підприємства і використовуються підприємством протягом періоду більше 1 року (або операційного циклу) для виробництва, торгівлі, в адміністративних цілях або передачі в оренду іншим особам .

Об'єкти нематеріальних активів класифікуються за окремими групами:
o Бухгалтерське програмне забезпечення;

Програмне забезпечення, яке є невіддільним і необхідним для забезпечення роботи основних засобів, враховується у складі цих об'єктів.

Нематеріальні активи оцінюються за первісною вартістю (собівартістю), яка включає в себе вартість придбання і витрати, пов'язані з доведенням нематеріальних активів до експлуатації.

Собівартість внутрішньо генерованого нематеріального активу складається з усіх витрат на створення, виробництво та підготовку активу до використання. Витрати на дослідження (науково-дослідні роботи) визнаються витратами в період їх виникнення.

Подальші витрати на нематеріальний актив збільшують собівартість нематеріального активу, якщо:
o існує ймовірність того, що ці витрати призведуть актив до збільшення майбутніх економічних вигод, які перевищать його спочатку оцінений рівень ефективності;
o ці витрати можна достовірно оцінити і віднести до відповідного активу.

Якщо наступні витрати на нематеріальний актив необхідні для підтримки спочатку оціненої ефективності активу, вони визнаються витратами періоду.

Нематеріальні активи амортизуються прямолінійним методом протягом очікуваного періоду їх використання, але не більше 10 років. Нарахування амортизації починається в місяці, наступному після введення нематеріального активу в експлуатацію.

Очікуваний термін корисного використання нематеріальних активів визначається при їх постановці на облік комісією, призначеною головою правління ПАТ "Племсервіс", виходячи з:
- Очікуваного морального зносу, правових або інших обмежень щодо строків використання або інших факторів;
- Строків використання подібних активів, затвердженого головою правління ПАТ "Племсервіс".

На дату звіту нематеріальні активи обліковуються за первісною вартістю з урахуванням можливого зменшення корисності відповідно до МСБО 36 "Зменшення корисності активів".

Оренда.

Оренда класифікується як фінансова оренда, коли за умовами оренди передаються в основному всі ризики і вигоди, пов'язані з експлуатацією активу, і оренда відповідає одному з критеріїв визнання визначеному в МСБО 17 "Оренда". Усі інші види оренди класифікуються як операційна оренда.

Активи, які утримуються на умовах фінансової оренди, визнаються активами Товариства за найменшою з вартості або справедливої вартості або дисконтованою вартістю мінімальних орендних платежів на дату отримання. Відповідна заборгованість включається до балансу як зобов'язання з фінансової оренди, з поділом на довгострокову і короткострокову заборгованість.

Фінансові витрати, визначаються з використанням методу ефективної ставки відсотка. Відсоток визначається за величиною, встановленою орендодавцем у договорі оренди або як ставка можливого залучення. Фінансові витрати включаються до звіту про фінансові результати протягом відповідного періоду оренди.

На підставі п.33 МСФЗ 17, орендні платежі Орендні платежі з операційної оренди визнаються як витрати протягом строку оренди.

У разі надання в операційну оренду майна Товариства суми, що підлягають отриманню від орендаря, відображаються як інший операційний дохід у сумі нарахованих поточних платежів за договором оренди.

Фінансові інвестиції.

Фінансові активи та фінансові зобов'язання обліковуються відповідно до МСФЗ 7 "Фінансові інструменти: розкриття інформації", МСФЗ 32 "Фінансові інструменти: надання інформації" та МСФЗ 39 "Фінансові інструменти: визнання та оцінка".

ПАТ "Племсервіс" визнає фінансовий актив або фінансове зобов'язання, коли стає стороною договірних положень.
Стандартна процедура покупки або продажу фінансових активів визнається з використанням методу обліку за датою розрахунків (п.AG56 додатки А МСФЗ 39).

При первісному визнанні фінансового активу або фінансового зобов'язання Товариство вимірює їх за справедливою вартістю, яка є ціною операції.

Після первісного визнання Товариство враховує всі фінансові зобов'язання за справедливою вартістю (п.47 МСФЗ 39).

Для фінансових активів, що котируються на активному ринку, справедливою вартістю активу є ціна публікованих біржових повідомлень.
Для фінансових активів, за якими ринок не є активним, справедлива вартість фінансового активу встановлюється на рівні його номінальної вартості.
Для інвестицій у пайові інструменти, які не мають ринкових котирувань на активному ринку, облік ведеться за собівартістю.

Дохід або збиток від зміни справедливої вартості фінансового активу або зобов'язання визнається Товариством наступним чином:
- дохід або збиток від фінансового активу або зобов'язань, оцінюваного за справедливою вартістю з віднесенням її змін на прибуток або збиток, відображається у складі прибутку або збитку.
- дохід або збиток від фінансового активу, наявного в наявності для продажу, визнається в іншому сукупному прибутку за винятком збитків від знецінення та зміни курсів валют;
- дохід або збиток від фінансового активу або зобов'язань, що відображаються за амортизованою вартістю, визнається у прибутку або збитку при припиненні визнання, знецінення, а також через амортизацію.

На кінець звітного періоду Товариство оцінює об'єктивні свідчення того, що фінансові активи знецінилися, до яких відносяться:
- значні фінансові труднощі боржника або емітента;
- порушення договору, порушення термінів оплати;
- можливість банкрутства або іншої реорганізації позичальника.

Товариство припиняє визнання фінансового активу, якщо відбулася передача всіх ризиків і винагород, пов'язаних з його володінням. На підставі п.26 МСФЗ 39:
При припиненні визнання в повному обсязі різниця між балансовою вартістю та сумою отриманого відшкодування і накопиченого прибутку або збитку, визнаного у складі сукупного прибутку, відображається у Товаристві у прибутку чи збитку.

В відповідно до п.39 МСФЗ 39 Товариство виключає фінансове зобов'язання зі звіту про фінансовий стан, тільки коли вказане в договорі зобов'язання виконано, або анульовано, або термін його дії закінчився.

Розкриття інформації про вплив фінансових інструментів на фінансове становище підприємства проводиться у Примітці до фінансової звітності відповідно до МСФЗ 7.
У фінансовій звітності Товариство розкриває наступну інформацію:
- короткий огляд основних принципів облікової політики базу або (бази) оцінки, використану при підготовці фінансової звітності, та інші принципи облікової політики, доречні з точки зору розуміння фінансової звітності;
* Фінансові активи за справедливою вартістю, зміни яких відображаються у складі прибутку або збитку,
* Дебіторська заборгованість;
* Фінансові активи, наявні для продажу,
* Фінансові зобов'язання за справедливою вартістю, зміни яких відображаються у складі прибутку або збитку,
Суму, яка була рекласифіковано в кожну відповідну категорію активів і зобов'язань і з кожної відповідної категорії, а також причину такої перекласифікації;
Балансову вартість фінансових активів, які були передані в якості забезпечення зобов'язань або умовних зобов'язань; терміни та умови такої застави;
Балансову вартість активів, з яких було припинено визнання;
Заборгованість за залученими позиками на кінець звітного періоду, у тому числі:
* Інформацію про будь-яке невиконання зобов'язань протягом періоду щодо основної суми, відсотків або умов погашення такої заборгованості;
Інформацію про такі статті доходів, витрат, прибутків або збитків у звіті про сукупні прибутки або в примітках по кожній категорії активів і зобов'язань;
* Чисті прибутки або чисті збитки від фінансових активів і зобов'язань,
* Суму будь-якого збитку від зменшення корисності для кожного виду фінансових активів,
* Процентні доходи і витрати.

Знецінення активів.

Товариство відображає необоротні активи у фінансовій звітності з урахуванням знецінення, яке враховується відповідно до МСБО 36 "Зменшення корисності активів".

На дату складання фінансової звітності Товариство визначає наявність ознак знецінення активів:
o зменшення ринкової вартості активу протягом звітного періоду на істотну величину, ніж очікувалося;
o старіння або фізичне пошкодження активу;
o істотні негативні зміни в технологічному, ринковому, економічному або правовому середовищі, у якому діє Товариство, сталося протягом звітного періоду або очікувані найближчим часом;
o збільшення протягом звітного періоду ринкових ставок відсотка, яке може суттєво зменшити суму очікуваного відшкодування активу;
o перевищення балансової вартості чистих активів над їх ринковою вартістю;
o суттєві зміни способу використання активу протягом звітного періоду або такі очікувані зміни в наступному періоді, які негативно впливають на діяльність підприємства.

За наявності ознак знецінення активів, Товариство визначає суму очікуваного відшкодування активу. Сума очікуваного відшкодування активу - це найбільше з двох оцінок: справедливою вартістю за мінусом витрат на продаж і цінності використання. Якщо сума очікуваного відшкодування менше балансової вартості активу, різниця визнається збитком від зменшення у звіті про фінансові результати з одночасним зменшенням балансової вартості активу до суми очікуваного відшкодування.

При незначних витратах на вибуття для основних засобів, що обліковуються за первісною вартістю, відповідно до п.5 МСФЗ 36, переоцінений актив визнається Товариством знеціненим і очікуваного відшкодування не визначається.

Запаси.

Облік і відображення у фінансовій звітності запасів здійснюється відповідно до МСБО 2.

Запаси обліковуються за однорідними групами:

- основна сировина та матеріали;
- інші матеріали,
- запасні частини;
паливо;

Собівартість придбаних у третіх осіб запасів складається з вартості придбання та інших витрат, безпосередньо пов'язаних з їх придбанням.

Для визначення собівартості запасів у Товаристві застосовується наступний метод:
середньозваженої собівартості;

В фінансовій звітності Товариство розкриває наступну інформацію:
- облікову політику, прийняту для оцінки запасів, у тому числі - використаний спосіб розрахунку їх собівартості;
- загальну балансову вартість запасів та балансову вартість за статтями класифікації;
- балансову вартість запасів, врахованих за справедливою вартістю.

Дебіторська заборгованість.

13.1. Дебіторська заборгованість - це договірні вимоги, пред'явлені покупцям та іншим особам на отримання грошових коштів, товарів або послуг. Для цілей фінансової звітності дебіторська заборгованість класифікується як поточна (одержання очікується протягом поточного року або операційного циклу) або як довгострокова (дебіторська заборгованість, яка не може бути класифікована як поточна).

Дебіторська заборгованість класифікується як торгова дебіторська заборгованість (яка виникає за реалізовані в ході здійснення звичайної господарської діяльності товари і послуги) і неторгова (інша) дебіторська заборгованість.

Первісне визнання дебіторської заборгованості здійснюється за справедливою вартістю переданих активів.

Відповідно до п.AG79 Додатка А МСФЗ 39, короткострокову дебіторську заборгованість за відсутності оголошеної відсоткової ставки враховують за первісною вартістю, зазначеною в рахунку - фактурі (договорі).

Для відображення безнадійної дебіторської заборгованості на підприємстві створюється резерв сумнівних боргів. Резерв створюється з використанням методу класифікації дебіторів за наступними термінами:
;
- Від 6-ти до 12 місяців;

Оціночні коефіцієнти визначаються з використанням інформації попередніх звітних періодів та враховуючи фактори наявності об'єктивних свідчень того, що Товариство не зможе стягнути дебіторську заборгованість.


Грошові кошти та їх еквіваленти.

Грошові кошти Товариства включають грошові кошти в банках, готівкові грошові кошти в касах, грошові документи і еквіваленти грошових коштів, не обмежені у використанні.

Іноземна валюта.

Операціі в іноземній валюті у 2016 році у Товаристві не проводились.


Зобов'язання і резерви.

Облік і визнання зобов'язань і резервів у Товаристві здійснюється відповідно до МСБО 37.

Зобов'язання Товариства, класифікуються на довгострокові (строк погашення понад 12 місяців) і поточні (термін погашення до 12 місяців).

Кредиторська заборгованість являє собою вид зобов'язань, що характеризують суму боргів, належних до сплати на користь інших осіб. Кредиторська заборгованість-заборгованість третім особам, в тому числі власним працівникам, що утворилася при розрахунках за придбані матеріально-виробничі запаси, роботи і послуги, при розрахунках з бюджетом, а також при розрахунках з оплати праці.

Поточна кредиторська заборгованість враховується і відображається у балансі за первісною вартістю, яка дорівнює справедливій вартості отриманих активів або послуг.

Товариство здійснює переклад частини довгострокової кредиторської заборгованості до складу короткострокової, коли станом на дату балансу за умовами договору до повернення частини суми боргу залишається менше 365 днів.

Резерви визнаються, якщо Товариство внаслідок певної події в минулому має юридичні або фактичні зобов'язання, для врегулювання яких з більшим ступенем імовірності буде потрібно зменшення ресурсів, і які можна оцінити з достатньою надійністю.

Торариство визнає як резерв - резерв відпусток, який формується щороку виходячи з фонду оплати праці.

Товариство визнає непередбачені зобов'язання, виходячи з їх критеріїв визнання, покладаючись на оцінку ймовірності їх виникнення та сум погашення, отриманої від експертів.

Винагорода працівникам.


Всі винагороди працівникам у Товаристві враховують як поточні, відповідно до МСТБУ 19, що підлягають виплаті протягом 12 місяців після закінчення періоду, в якому працівник надавав послуги.
Виплати працівникам включають короткострокові виплати, такі як заробітна плата, оплачувану щорічну відпустку, виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, премії та пільги.

У процесі господарської діяльності Товариство сплачує обов'язкові внески на соціальне забезпечення до Державного Пенсійного фонду.

В фінансової звітності Товариство розкриває наступну інформацію:
- види винагород;
- сума витрат на винагороди.

Визнання доходів і витрат.

Доходи Товариства визнаються на основі принципу нарахування, коли існує впевненість, що в результаті операції відбудеться збільшення економічних вигод, а сума доходу може бути достовірно визначена.

Дохід від реалізації продукції визнається тоді, коли фактично здійснено перехід від продавця до покупця значних ризиків, переваг і контроль над активами (право власності передано), і дохід відповідає всім критеріям визнання відповідно до МСФЗ 18 "Дохід".

У разі надання Товариством послуг, передбачених контрактом, протягом узгодженого часу, дохід визнається в тому звітному періоді, в якому надані послуги.

Процентний дохід визнається в тому періоді, до якого він ставиться виходячи з принципу нарахування.

Дохід від дивідендів визнається, коли виникає право акціонерів на отримання платежу.

Витрати, пов'язані з отриманням доходу, визнаються одночасно з відповідним доходом.

Товариство у Примітках до фінансової звітності розкриває:

- облікову політику, прийняту для визнання доходу;
- суму кожної значної статті доходу (за видами доходу).

Витрати з податку на прибуток.

Витрати з податку на прибуток визначаються і відображаються у фінансовій звітності Товариства відповідно до МСБО 12. "Податки на прибуток".

У 2016 році Товариство не було платником податку на прибуток.

Власний капітал.

Статутний капітал, включає в себе внески учасників. Сума перевищення справедливої вартості отриманих коштів над номінальною вартістю частки учасника відображається як емісійний дохід.

Товариство визнає резервний фонд у складі власного капіталу, сформований відповідно до статуту підприємства.

Товариство нараховує дивіденди учасникам і визнає їх як зобов'язання на звітну дату тільки в тому випадку, якщо вони були оголошені до звітної дати включно.

Порядок розподілу накопиченого прибутку встановлюється зборами учасників.

Сегменти.

Товариство в силу сформованої практики організації виробництва займається одним видом діяльності, тому господарсько-галузеві сегменти не виділені.

Географічні сегменти можуть бути виділені за ознаками покупців і представляються у звітному періоді в тому випадку, якщо обсяг реалізації іноземним покупцям перевищує 10% всього доходу від реалізації.

У разі розширення масштабів діяльності Товариства і появу нових видів виробництва або послуг Товариство буде подавати фінансову звітність відповідно до МСФЗ 8 "Операційні сегменти".

Пов'язані особи.

Товариство застосовує МСБО 24 "Розкриття інформації про пов'язані сторони" для виявлення відносин та операцій з пов'язаними сторонами і залишкам за такими операціями.

Операція між пов'язаними особами - передача послуг, ресурсів або зобов'язань між пов'язаними сторонами, незалежно від того, чи стягується при цьому плата.

Товариство у примітках до фінансової звітності розкриває:
- характер відносин між пов'язаними сторонами;
- суму операцій;
- суму залишків за такими операціями;
- умови їх проведення;
- резерви по сумнівних боргах, пов'язані з залишками за операціями;
- витрати, визнані протягом періоду щодо безнадійних і сумнівних боргів пов'язаних сторін.
Події, що відбулися після звітної дати.

При складанні фінансової звітності Товариство враховує події, що відбулися після звітної дати, і відображає їх у фінансовій звітності відповідно до МСБО 10 "Події після закінчення звітного періоду".

Товариство коригує суми, визнані у фінансовій звітності, для відображення коригувальних подій після закінчення звітного періоду, якими є:
- врегулювання подій, що підтверджують наявність істотного зобов'язання на звітну дату;
- отримання інформації про знецінення активів на звітну дату;
- визначення вартості активів, придбаних до закінчення звітного періоду;
- виявлення помилок, що підтверджують, що фінансова звітність є неправильною.

Товариство не коригує суми, визнані у фінансовій звітності для відображення тих подій, що коригуються після закінчення звітного періоду, якими є:
- Зниження ринкової вартості інвестицій.

Форми фінансової звітності.

Товариство визначає форми подання фінансової звітності відповідно до рекомендацій МСБО 1.Баланс складається шляхом розподілу активів і зобов'язань на поточні та довгострокові. Звіт про фінансові результати складається шляхом розподілу витрат за функціональною ознакою. Звіт про зміни у власному капіталі представляється у розгорнутому форматі. Звіт про рух грошових коштів складається відповідно до МСБО 7 прямим методом. Примітки до фінансової звітності складаються у відповідності з обов'язковими вимогами до розкриття інформації, викладеними в МСФЗ.

5. ІСТОТНІ ОБЛІКОВІ СУДЖЕННЯ, ОЦІННІ ЗНАЧЕННЯ І ДОПУЩЕННЯ
Підготовка фінансової звітності у відповідності з МСФЗ вимагає від керівництва визначення оцінок та припущень, що впливають на сума активів та зобов'язань, розкриття умовних активів та зобов'язань станом на звітну дату, а також суми доходів та витрат за звітний період. Визначення таких оцінок включає суб'єктивні фактори та залежить від минулого досвіду, поточних та очікуваних економічних умов та іншої доступної інформації. Фактичні результати можуть відрізнятись від визначених оцінок.
Дана фінансова звітність включає оцінки керівництва щодо вартості активів, зобов'язань, сум доходів, видатків та визнання договірних зобов'язань. Ці оцінки, в основному, включають:

Знецінення основних засобів
Відповідно до МСФЗ 36 "Знецінення активів" Товариство переглядає балансову вартість основних засобів для визначення ознак знецінення.
Товариство використовує модель стратегічного планування для розрахунку дисконтованих грошових потоків (використовуючи метод "вартості використання" як визначено в МСФЗ 36) і таким чином оцінює вартість відшкодування основних засобів.
Очікувані майбутні грошові потоки відображають довгострокові виробничі плани, складені на основі попереднього досвіду і ринкових очікувань.
Застосування МСФЗ 36 вимагає грунтових суджень керівництва щодо оцінок і припущень, щодо майбутніх грошових потоків і коефіцієнта дисконтування. Враховуючи характер поточного глобального економічного оточення, подібні оцінки та припущення мають високий ступінь невизначеності. Тому, інші подібні припущення можуть привести до результату, що може суттєво відрізнятися.
Термін корисного використання основних засобів
Оцінка термінів корисного використання основних засобів є предметом професійного судження, яке базується на основі досвіду використання аналогічних активів. Майбутні економічні вигоди від даних активів, виникають переважно від їх поточного використання під час надання послуг. Тим не менш, інші фактори, такі як фізичний та моральний знос, часто призводять до змін розмірів майбутніх економічних вигід, які як очікується будуть отримані від використання даних активів.
Керівництво періодично оцінює правильність остаточного терміну корисного використання основних засобів. Ефект від перегляду остаточного терміну корисного використання основних засобів відображається у періоді, коли такий перегляд мав місце чи в майбутніх звітних періодах, якщо можливо застосувати. Відповідно, це може вплинути на величину майбутніх амортизаційних відрахувань та балансову вартість основних засобів.
Резерв сумнівних боргів
Товариство проводить нарахування резерву сумнівних боргів з метою покриття потенційних збитків у випадках неспроможності дебітора здійснювати необхідні платежі. При оцінці достатності резерву сумнівних боргів керівництва враховує поточні загальноекономічні умови, платоспроможність дебітора та зміни умов здійснення платежів.
Коригування суми резерву сумнівних боргів, що відображена у фінансовій звітності, можуть проводитись у результаті зміни економічної чи галузевої ситуації або фінансового стану окремих клієнтів.

Судження щодо операцій, подій або умов за відсутності конкретних МСФЗ
Якщо немає МСФЗ, який конкретно застосовується до операції, іншої події або умови, керівництво Товариства застосовує судження під час розроблення та застосування облікової політики, щоб інформація була доречною для потреб користувачів для прийняття економічних рішень та достовірною, у тому значенні, що фінансова звітність:

- подає достовірно фінансовий стан, фінансові результати діяльності та грошові потоки Товариства;
- відображає економічну сутність операцій, інших подій або умов, а не лише юридичну форму;
- є нейтральною, тобто вільною від упереджень;
- є повною в усіх суттєвих аспектах.

Під час здійснення судження керівництво Товариства посилається на прийнятність наведених далі джерел та враховує їх у низхідному порядку:
а) вимоги в МСФЗ, у яких ідеться про подібні та пов'язані з ними питання;
б) визначення, критерії визнання та концепції оцінки активів, зобов'язань, доходів та витрат у Концептуальній основі фінансової звітності.

Під час здійснення судження керівництво Товариства враховує найостанніші положення інших органів, що розробляють та затверджують стандарти, які застосовують подібну концептуальну основу для розроблення стандартів, іншу професійну літературу з обліку та прийняті галузеві практики, тією мірою, якою вони не суперечать вищезазначеним джерелам.
Судження щодо виявлення ознак знецінення активів
На кожну звітну дату Товариство проводить аналіз дебіторської заборгованості, іншої дебіторської заборгованості на предмет наявності ознак їх знецінення. Збиток від знецінення визнається виходячи з власного професійного судження керівництва за наявності об'єктивних даних, що свідчать про зменшення передбачуваних майбутніх грошових потоків за даним активом у результаті однієї або кількох подій, що відбулися після визнання активу.

5. СПРАВЕДЛИВА ВАРТІСТЬ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ
Справедлива вартість - це сума грошових коштів, на яку фінансовий інструмент може бути обміняний в ході поточних операцій (відмінною від вимушеного продажу або ліквідації) між зацікавленими сторонами і яка найкращим чином може бути підтверджена ринковим котируванням. Справедлива вартість фінансових активів та зобов'язань, що відображаються за амортизаційною вартістю, оцінюється шляхом дисконтування майбутніх грошових потоків, очікуваних до одержання згідно з чинними контрактами, за поточною ринковою відсотковою ставкою, доступною для Товариства, для подібних фінансових інструментів з анологічним терміном погашення. Керівництво вважає, що балансова вартість фінансових активів та зобов'язань приблизно дорівнює їх справедливій вартості.

6. РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ СТАТТІ, ПОДАНІ У ЗВІТНОСТІ

Основні засоби
Рух основних засобів за рік., що скінчилося 31.12.2016, був наступним:
Земля Будівлі та споруди Виробниче обладнання та інвентар Транспортні засоби Офісні меблі та обладнання Інші Всього
Первісна вартість
на 01.01.2016 р. - 1165 1133 87 20 90 2495
За 2016 рік:
Надійшло - 60 1 61
Вибуло - 1 1
На 31.12.2016р. - 1165 1193 87 20 90 2555
Знос
на 01.01.2016 р. - 480 781 87 18 90 1456
За 2016 рік
Нараховано - 34 145 - 1 1 181
Вибуло -
На 31.12.2016р - 514 926 87 19 90 1636
Балансова вартість:
-
На 31.12.2016р - 1165 1193 87 20 90 2555

Товариство не проводило переоцінку основних засобів на звітну дату . На звітну дату основні засоби не були надані у будь-яку заставу, та не обмежені у розпорядженні та використанні Товариства.
Запаси
Запаси (товари) Товариства станом на 31.12.2016 р. становлять 1165 тис. грн.

Товарна дебіторська заборгованість
Товарна дебіторська заборгованість включає заборгованість покупців за продані продукцію й товари, та надані послуги, які на звітну дату не були оплачені.
Станом на звітну дату, дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги включає:
31.12.2015 31.12.2016
Дебіторська заборгованість 177 444
Разом 177 444
Керівництво Товариства вважає, що товарна дебіторська заборгованість Товариства буде погашена шляхом отримання грошових коштів та балансова вартість товарної дебіторської заборгованості приблизно дорівнює її справедливій вартості.
Дебіторська заборгованість за розрахунками
Станом на звітну дату, дебіторська заборгованість за розрахунками включає:
31.12.2015 31.12.2016
За виданими авансами - -
З бюджетом - -
У тому числі з податку на прибуток - -
Разом - -
Інша поточна дебіторська заборгованість
31.12.2015 31.12.2016
Інша дебіторська заборгованість 39 39
Разом 39 39
Грошові кошти та їх еквіваленти
Станом на звітну дату, грошові кошти та їх еквіваленти включають грошові кошти на поточних рахунках банків та готівкові кошти в касі:
31.12.2015 31.12.2016
Українські гривні 83 6
Разом 83 6


Зареєстрований капітал
Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію випуску акцій Реєстраційний №48/16/1/11 , дата реєстрації 27 травня 2011 року, Статутний капітал Товариства складає 503590 грн. (П'ятсот три тисячі п'ятсот дев'яносто гривень 00 копійок), який поділений на 2014360 штук (Два мільйона чотирнадцять тисяч триста шістдесят штук) простих іменних акцій.




Перелік акціонерів, які володіють більш, як 10% акцій Товариства:

№ з/п Назва власника Код за ЄДРПОУ Адреса Кількість акцій, шт Частка у статутному
фонді,%

1 Бігдан Микола Андрійович 2162010897 39071, Полтавська область, Глобинським район, смт Градизьк, вул..Луначарського, 1-а 257644 12,79


Станом на 31.12.2016 року пайовий капітал сформовано повністю, що становить 504,0 тис. грн. (П'ятсот чотири тисячі гривень).
Величина статутного капіталу згідно з установчими документами наступна:
Зареєстрований статутний капітал -504,00 тис. грн.;
Сплачений статутний капітал -504,00 тис.грн.;

Власний капітал Товариства станом на 31.12.2016 р. становить 3145,00 тис. грн. та складається з:
зареєстрований (пайовий) капітал - 504,00 тис. грн.;
додатковий капітал - 1162,00 тис. грн.;
резервний капітал - 96,00 тис. грн.;
нерозподілений прибуток - 1383 тис. грн.
Станом на 31.12.2016 р. статутний капітал Товариства сформовано та сплачено в розмірі 504,0 тис. грн.
Станом на 01.01.2016 р. нерозподілений прибуток Товариства становив 982,0 тис. грн. За результатами діяльності в 2016 році Товариством отримано прибуток у розмірі 1383,0 тис. грн. Станом на 31.12.2016 р. нерозподілений прибуток Товариства становив 1383,0 тис. грн.
Поточна кредиторська заборгованість
Поточні зобов'язання включають:
31.12.2015 31.12.2016
Товарна кредиторська заборгованість 513 716
Розрахунки з бюджетом 4 9
У тому числі з податку на прибуток - -
Розрахунками зі страхування 4 4
Розрахунками з оплати праці 14 15
Поточні забезпечення 35 53
Поточна кредитор. Заборг. За одержаними авансами - -
Поточна кредитор. Заборг. За розрахунками з учасниками - -
Доходи майбутніх періодів - -
Інші поточні зобов'язання - -
Всього 570 797


Дохід від реалізації
Чистий дохід від реалізації станом на 31.12.2016 р. - 6184,0 тис. грн.
Собівартість реалізації
Собівартість реалізації на 31.12.16 р. становить - 4828,0 тис. грн..
Інші операційні доходи
Інші операційні доходи станом на 31.12.2015 р. - 254,0 тис. грн., на 31.12.2016 р. - 199,0 тис. грн..
Інші операційні витрати
Інші операційні витрати станом на 31.12.2015 р. - 39,0 тис. грн., на 31.12.16 - 109,0 тис. грн..
Адміністративні витрати
За 12 місяців адміністративні витрати включають: на 31.12.2015 р. - 216,0 тис. грн., на 31.12.16 - 194,0 тис. грн..
Статті витрат 31.12.2015 31.12.2016
Зарплата адміністративного апарату 100,0 99,0
Нарахування ЄСВ 31,0 24,0
Податки та обов'язкові плетежі 1,0 2,0
Амортизація 5,0 5,0
Матеріали 22,0 6,0
Іформаціонні, консультаційні та інші послуги 34,0 46,0
Послуги банків 9,0 16,0
Інші операційні витрати 14,0 1,0
Всього 216,0 194,0

Компоненти витрат з податку на прибуток за ставкою 18% Товариства за рік, що скінчився 31 грудня 2016 р. включають:
Статті витрат 2015р. 2016р.
Поточний податок - -
Відстрочений податок - -
Разом - -
Елементи операційних витрат
Операційні витрати станом на 31.12.2016 р. становлять 5279,0 тис грн., з них матеріальні витрати - 4328,0 тис. грн.., витрати на оплату праці - 506,0 тис. грн., відрахування на соціальні заходи - 108,0 тис. грн., амортизація - 228,0 тис. грн., інші операційні витрати - 109,0 тис. грн..
При складанні фінансової звітності за 2016 рiк вихідні залишки не змінювались

7. РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ПОВ'ЯЗАНІ СТОРОНИ
У відповідності до МСБО 24 "Розкриття інформації про пов'язані сторони", сторони вважаються пов'язаними, якщо одна сторона має можливість контролювати іншу сторону або чинити значний вплив на діяльність іншої сторони в процесі прийняття фінансових або операційних рішень. При розгляді кожної можливої пов'язаної сторони особлива увага приділяється змісту відношень, а не тільки їх юридичній формі.
Пов'язані сторони можуть укладати угоди, які не проводилися б між непов'язаними сторонами. Ціни та умови таких угод можуть відрізнятися від цін та умов угод між непов'язаними сторонами.
Операції із пов'язаними сторонами у Товариства відсутні.
8. ФАКТИЧНІ ТА ПОТЕНЦІЙНІ ФІНАНСОВІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Економічна ситуація
Операційна діяльність Товариства здійснюється в Україні. Закони та інші нормативні акти, що впливають на діяльність підприємства в Україні, можуть підлягати змінам за невеликі проміжки часу. Як результат цього, активи та операційна діяльність Товариства можуть підлягати ризику в разі будь-яких несприятливих змін у політичному та економічному середовищі.

Податкова система
На даний момент в Україні діє Податковий кодекс. Він вступив в силу з
1-го січня 2011 року. Даний нормативний документ повністю змінив принцип нарахування податку на прибуток та вніс значні зміни до норм, які регулюють справляння інших податків та обов'язкових платежів. Податки та нарахування, що сплачуються Товариства, включають податок на прибуток, нарахування на фонд заробітної плати, а також інші податки і збори. Також наявна різнополярна судова практика щодо багатьох питань, які виникають в процесі оподаткування. Існують різні точки зору щодо тлумачення правових норм серед державних органів (наприклад, податкової адміністрації і її інспекцій), що викликає загальну невизначеність і створює підстави для конфліктних ситуацій. Правильність складання податкових декларацій, а також інші питання дотримання законодавства (наприклад, питання митного оформлення і валютного регулювання), підлягають перевірці і вивченню з боку ряду контролюючих органів, які в законодавчому порядку уповноважені накладати штрафи і пені в значних об'ємах. Перераховані чинники визначають наявність в Україні податкових ризиків значно суттєвіших, ніж існують в країнах з розвиненішою податковою системою.

Юридичні зобов'язання
В ході звичайної діяльності Товариство має справу з судовими позовами і претензіями. Керівництво вважає, що максимальна відповідальність по зобов'язаннях, які є наслідком таких позовів або претензій, у разі виникнення такої відповідальності, понад вже визнаною у фінансовій звітності, не матиме істотного негативного впливу на фінансовий стан або результати майбутніх операцій Товариства.
Станом на звітні дати Товариство не виступало стороною в жодному судовому процесі.

Пенсійні та інші зобов'язання, пов'язані з виплатою заробітної плати співробітникам
Співробітники Товариства отримують пенсійне забезпечення від Пенсійного фонду, державної української організації, у відповідності з нормативними документами та законами України. Товариство зобов'язане відраховувати визначений відсоток заробітної плати до Пенсійного фонду з метою виплати пенсій. Єдиним зобов'язанням Товариства по відношенню до даного пенсійного плану є відрахування певного відсотку зарплати до Пенсійного фонду. Станом на 31 грудня 2015 року Товариство не мало зобов'язань за додатковими пенсійними виплатами, страховими чи іншими виплатами після виходу на пенсію перед своїми співробітниками чи іншими працівниками.
9. ПОЛІТИКА УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ
Управління ризиками відіграє важливу роль в операційній діяльності Товариства, яке здійснюється в ході постійного процесу оцінки та визначення рівнів ризику, та засновано на системі внутрішнього контролю. В ході процесу стратегічного планування, керівництво Товариства також оцінює ризики ведення діяльності, такі як зміна середовища, технології або зміна галузі.
Основні ризики, властиві діяльності Товариства, включають кредитні ризики, ризик ліквідності та ринковий ризик.


Управління капіталом
Завданнями управління капіталом є: забезпечення здатності Товариства продовжувати функціонувати як підприємство, що постійно діє, з метою отримання прибутків, а також забезпечення фінансування операційних потреб, капіталовкладень і стратегії розвитку Товариства. Політика Товариства по управлінню капіталом направлена на забезпечення і підтримку його оптимальної структури з метою зменшення сукупних витрат по залученню капіталу.
1. Кредитний ризик
Фінансові інструменти, за якими у Товариства може з'явитися значний кредитний ризик, представлені, в основному, торговою та іншою дебіторською заборгованістю, а також грошовими коштами та їх еквівалентами. Грошові кошти розміщуються в фінансових установах, які на період розміщення вважаються достатньо надійними. Керівництво застосовує кредитну політику та здійснює постійний контроль за схильністю до кредитного ризику.
2. Ризик ліквідності
Ризик ліквідності - це ризик того, що Товариство не зможе виконати свої зобов'язання з виплат при настанні строку їх погашення у звичайних або непередбачених умовах. З метою управління та мінімізації даного ризику, Товариство веде облік і аналіз вимог і зобов'язань у розрізі контрактних термінів погашення.
3. Ринковий ризик
Ринковий ризик - це ризик того, що справедлива вартість майбутніх грошових потоків за фінансовими інструментами буде коливатися внаслідок зміни ринкових цін. Ринкові ціни включають в себе наступні ризики: валютний ризик, ризик відсоткової ставки, інший ціновий ризик.
Валютний ризик
Валютний ризик - це ризик, внаслідок якого виникає можливості того, що зміни курсів валют будуть здійснювати негативний вплив на майбутні грошові потоки чи справедливу вартість фінансових інструментів. Значні коливання курсів не можуть значно вплинути на розмір прибутку Товариства, оскільки в Товариства основні замовники резиденти України, а операції в іноземній валюті складали не значну частину замовлень.

10. ПОДІЇ ПІСЛЯ ДАТИ БАЛАНСУ
Суттєвих подій після звітного періоду не відбувалось.

.