ПРАТ "Племсервіс"

Код за ЄДРПОУ: 00703351
Телефон: 05365 34344
e-mail: plemservis@emitent.net.ua
Юридична адреса: 39071 смт Градизьк вул. Київська, 89 Глобинського р-ну, Полтавської обл.
 
Дата розміщення: 20.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Вiдкрите акцiонерне товариство "Племсервiс" створено на базi Градизького племпiдприємства в груднi 1996 року. В груднi 1996 року шляхом приватизацiї Градизького племпiдприємства було створено Вiдкрите акцiонерне товариство "Племсервiс", про що було видане свiдоцтво № 83 вiд 27.12.1996 року, видане нове свiдоцтво №586122, номер запису до ЄДР 15611200000000188. Важливих подiй розвитку ( в тому числi злиття, подiлу, приєднання, перетворення, видiлу) в звiтному роцi не було. Загальними зборами акцiонерiв 28.10.2011 року було прийнято рiшення про змiну найменування вiдкритого акцiонерного товариства "Племсервiс" на публiчне акцiонерне товариство "Племсервiс" вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Органiзацiйна структура пiдприємства виглядає таким чином - свинарники, пiдсобне господарство по вирощуванню кормiв та адмiнiстрацiя. Фiлiй, дочiрнiх пiдприємств iнших вiдокремлених пiдпроздiлiв немає. Змін в організаційній структурі не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу - 18 осiб. Середня численнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - 1 особа.
Чисельнiсть працiвникiв якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня,тижня) - 2 особи.
Фонд оплати працi за 2014 р. складає 357 тис.грн., що на 21 тис.грн. більше в порiвняннi з попереднiм перiодом. Кадрова програма емiтента,спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї її працiвникiв операцiйним потребам емiтента визначена у внутрiшнiх нормативних документах .
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Товариство не входить до будь-яких об'єднань підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Товариство не проводить спільної діяльності з іншими установами, підприємствами, організаціями.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї Товариства з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не надходило.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Основою надання фінансової звітності Товариства за 2014рік є чинні Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ), Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) та тлумачення, розроблені Комітетом з тлумачень міжнародної фінансової звітності.
Для складання фінансової звітності за Міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) за звітний 2014 рік Товариство застосовувало МСФЗ, що чинні станом на 31.12.2014 року.
Принципи обліку.
Фінансова звітність складена на основі справедливої вартості біологічних активів, сільськогосподарської продукції.
Біологічні активи оцінюються на рівні справедливої вартості, яка відповідає собівартості, оскільки ринкова вартість залежить від їх собівартості, а сума витрат на збут є незначною. Всі інші активи та зобов'язання враховуються за початковою вартістю.
Функціональна валюта та валюта подання.
Українська гривня є функціональною валютою та валютою подання. Округлення - до тисячі гривень.
Критичні оцінки та аргументи стосовно застосування облікової політики.
Складання фінансової звітності у відповідності з МСФЗ вимагає від менеджменту оцінки, суджень та припущень стосовно того, що може вплинути на відображені у звітності суми активів, зобов'язань, доходів та витрат. Оцінки та пов'язані з ними припущення ґрунтуються на попередньому досвіді та інших факторах, які є обєктивними за даних обставин , та результати яких формують основу для розробки пропозицій відносно вартості активів та зобов'язань, відображених у обліку. Хоча дані оцінки базуються на знанні менеджментом поточних подій та діяльності, фактичні результати можуть відрізнятися від цих оцінок.
Найбільш значущими оцінками та припущеннями є:
Справедлива вартість біологічних активів. В зв'язку з відсутністю активного ринку за визначенням МСБО 41 "Сільське господарство", справедлива вартість біологічних активів визначається їх собівартістю.
Справедлива вартість сільськогосподарської продукції.
Керівництво визначає справедливу вартість с-г продукції з посиланням на діючу на ринку ціну, як це визначено МСБО 41.
В 2014 році Товариство дотримувалось принципу незмінності облікової політики, яка затверджена Наказом про облікову політику. Фінансова звітність Товариства за 2014 рік своєчасно складена та подана до відповідних державних органів управління у повному обсязі. В цілому методологія та організація бухгалтерського обліку у Товариства відповідає встановленим вимогам чинного законодавства, та прийнятої Товариством облікової політики на 2014р. Порушень обліку не виявлено.
Концептуальною основою для підготовки зазначеної фінансової звітності Товариства є МСФЗ, що були розроблені Радою (Комітетом) з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, та роз'яснень Комітету з тлумачень міжнародної фінансової звітності, а також відповідно роз'яснень Постійного комітету з тлумачень, що були затверджені комітетом з міжнародного бухгалтерського обліку та діяли на дату складання фінансової звітності.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними вiдами дiяльностi товариства є свинарство, вирошування зернових культур (розведення елiтних пород свиней та продукцiї рослинництва (кормових сортiв).
В зв'язку з тим, що Товариство займається також сільськогосподарською діяльністю існує висока залежність від сезонних змін.. Значні витрати складає збір врожаю, переробка та підготовка ріллі на наступний виробничий сезон . Сільськогосподарська продукція, отримана при зборі урожаю використовується для власних виробничих потреб як кормова база для тваринництва. Надлишки сільськогосподарської продукції реалізовуються на ринку.
Вартість сировини на підприємстві визначається за середньозваженою ціною, включаючи витрати на придбання, такі як транспортно-заготівельні витрати.
Основними ринками збуту є підприємства Полтавської області та України.
Продукція тваринництва в 2014 році була реалізована на суму 2821 тис.грн., продукція рослинництва в 2014 р. була реалізована на суму 49 тис.грн., інфші продажі склали 1 тис.грн.
Кредитний ризик
Кредитним ризиком вважається ризик фінансових втрат у випадках, коли покупець або інша сторона не виконує свої зобов'язання за контрактом. Ризик виникає переважно із дебіторської заборговваності або інвестиційних цінних паперів.
Торгова та інша дебіторська заборгованість
На міру впливу на компанію кредитного ризику впливають переважно індивідуальні характеристики кожного покупця та залежність продажів від конкретних покупцівКерівництво компанії затвердило таку кредитну політику, коли платоспроможність кожного нового покупця аналізується, тільки після чого йому можуть бути надані певні преференції ( відстрочки) в оплаті. Окремі розміри покупки встановлюються для кожного покупця, і переглядаються щоквартально. Покупці, платоспроможність яких за оцінками підприємства, не відповідає встановленим критеріям, можуть укладати угоди тільки на принципах передплати.
Гарантії
Станом на 31 грудня 2014 року у компанії не було ніяких несплачених (непогашених) гарантій.
(с) Ризик ліквідності
Ризик ліквідності - це ризик того, що компанія не зможе виконати свої фінансові зобов'язання при настанні строку їх погашення. Політика компанії направлена на те, щоб забезпечити, по можливості, такий рівень ліквідності, який у будь-який момент зможе дозволити компанії виконати свої зобов'язання, щоб уникнути втрат та негативного впливу на репутацію компанії.
Як правило, компанія гарантує, що має достатньо грошових коштів до запитання для того,щоб покрити очікувані операційні витрати протягом 60 днів, включаючи обслуговування фінансових зобов'язань в режимі нормального функціонування. Це не стосується обставин форс-мажору, які не можуть бути спрогнозовані і заплановані.
(d) Ринковий ризик
Ринковий ризик полягає в тому, що зміни в ринкових цінах, валюних курсах, процентних ставках та цінах на акції можуть вплинути на дохід компанії або на вартість її фінансових інструментів. Мета управління ринковим ризиком полягає у виявленні, контролю проявів ринкового ризику та утримання його в межах приемливих параметрів.
Валютний ризик
Компанія не відчуває впливу валютних ризиків, оскільки не проводить операції в іноземних валютах.
Процентний ризик
Зміни в процентних ставках впливають переважно на запозичення, змінюючи їх справедливу вартість ( для боргів з фіксованою ставкою), або майбутні грошові потоки ( для боргів з плаваючою ставкою). Для мінімізації процентного ризику, компанія залучає в основному кредити з фіксованими процентними ставками. Розмір ставок визначається ринковими пропозиціями на момент запозичення.
Інші ризики зміни ринкових цін
Компанія не змінює цінові пропозиції у відповідності з ринковими коливаннями , оскільки при формуванні ціни продажу керується собівартістю та фіксованим розміром рентабельності.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Довгостроковi бiологiчнi активи: Продуктивна худоба залишок на 01.01.2010р. 120 тис.грн., надiйшло за 2010 рiк 69 тис.грн. Вибуло за 2010 рiк 69 тис.грн. Залишок на 31.12.2010 року 120 тис.грн. Тварини на вирощуваннi та вiдгодiвлi Залишок на 01.01.2010 рiк 255 тис.грн, надiйшло за 2010 рiк 991 тис.грн., вибуло за 2010 рiк 1016 тис.грн., залишок на 31.12.2010 року 230 тис.грн. Разом: залишок на 01.01.2010 рiк 375 тис.грн, Надiйшло за 2010 рiк 1060 тис.грн., вибуло за 2010 рiк 1085 тис.грн., залишок на 31.12.2010 року 350 тис.грн. Довгостроковi бiологiчнi активи: Продуктивна худоба залишок на 01.01.2011р. 120 тис.грн., надiйшло за 2011 рiк 80 тис.грн. Вибуло за 2011 рiк 49 тис.грн. Залишок на 31.12.2011 року 151 тис.грн. Тварини на вирощуваннi та вiдгодiвлi Залишок на 01.01.2011 рiк 230 тис.грн, надiйшло за 2011 рiк 1072 тис.грн., вибуло за 2011 рiк 980 тис.грн., залишок на 31.12.2011 року 322 тис.грн. Разом: залишок на 01.01.2011 року 350 тис.грн, Надiйшло за 2011 рiк 1152 тис.грн., вибуло за 2011 рiк 1029 тис.грн., залишок на 31.12.2011 року 473 тис.грн.

В 2012 році надійшло основних засобів на суму 269 тис.грн. це машини та обладнання - 265,0 тис.грн та інструменти, прилади, інвентар - 4,0 тис.грн.; Основних відчужень основних засобів в 2012 році небуло.

В 2013 році надійло Основних засобів по групі машини та обладнання в сумі 201 тис.грн. Основних відчужень Основних засобів в 2013 році не було.

В 2014 році надійшло основних засобів на загальну суму 379 тис.грн., а саме:будівлі і споруди - 330 тис.грн., машини і обладнання - 41 тис.грн.; Інші - 8 тис.грн. Основних відчужень Основних засобів в 2014 році не було.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, між емітентом і вищевказаними особами протягом звітного року відсутні.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Власні основні засоби
Об'єкти основних засобів, придбані до 01 січня 2012 року, вказані по вартості придбання (введення в експлуатацію), з урахуванням суми накопиченої амортизації та суми втрат від зменшення корисності.
Незалежна оцінка з метою визначення справедливої вартості об'єктів основних засобів на 01 січня 20134року - не проводилась.
Об'єкти основних засобів, придбані після 01 січня 2014 року, відображені за початковою вартістю. Вартість активів , створених власними силами, включає вартість матеріалів,прямих витрат на оплату праці, та відповідної частки накладних витрат.
Якщо об'єкт складається із частин,які мають різний строк корисного використання, то кожна з цих частин визнається в обліку як окремий об'єкт основних засобів.

Орендовані основні засоби.
Орендованих основних засобів, крім оренди земельних паїв та земельних ділянок у підприємства - немає. Вся оренда вважається оперативною. Об'єкти оренди на балансі компанії - не значаться.
Подальші витрати.
Витрати на заміщення компонента об'єкта основних засобів, який відображається в обліку як окремий об'єкт, капіталізуються, а вартість вилученого компонента списується на витрати періоду. Всі інші подальші витрати капіталізуються тільки у тому випадку,якщо вони збільшують майбутні економічні вигоди від використання об'єкта основних засобів.
Амортизація.
Амортизацяя нараховується прямолінійним методом протягом усього строку корисного використання кожного окремого активу. Нарахування амортизації починається з моменту придбання активу або з момента його готовності до використання.
Прийняті строки корисного використання основних засобів наступні:

Будівлі, споруди 20-50 років
Виробниче обладнання 10-20 років
Меблі та офісне обладнання 3-5 років
Транспортні засоби 5-10 років

Всі основні засоби знаходяться за адресою: Полтавська обл., Глобинський р-н., смт.Градизьк, вул.Київська, 89.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Серед iстотних проблем, якi впливають на дiяльнiсть ПАТ є такi: - несплатоспроможнiсть клiєнтiв, - недостатнiсть грошових коштiв, - великий податковий тиск, - знос основних засобiв, - недостатнiсть коштiв для пiдвищення заробiтної плати працiвникам.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Товариство в звітному році сплатило штраф в сумі 185 грн. в т.ч. 85 грн. адмінштраф, 100 грн. штраф по ПДВ.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Пiдприємство фiнансує свою дiяльнiсть за рахунок власних обiгових коштiв. Надходжень з бюджетiв рiзних рiвнiв не було.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду пiдприємство не має укладених, але не виконаних договорiв.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Планується розширення виробництва, погашення як дебiторської так i кредиторської заборгованостей.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; За звiтний перiод дослiджень та розробок товариство не проводило.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; В звітному році судових справ, стороною в яких виступає Емітент, або його посадові особи не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. д/в